Rádi byste si pořídili čtyřnohého mazlíčka, a vaším favoritem se stal zakrslý králík zvaný taktéž teddy králíček? Pravdou je, že králíčci jsou hraví a velmi roztomilí a na rozdíl od psů a koček poměrně nenároční. Často si je pořizují lidí do bytu, kteří žijí sami nebo mají malé děti. Králík se tak stává jejich věrným společníkem. I když se zdá, že zakrslý králík toho moc nepotřebuje, protože odpadá venčení a také jej nelze příliš vycvičit, je to poměrně společenské zvíře, které bude vyžadovat vaši pozornost a váš čas.

Víte, že králíček musí být denně mimo klec nejméně 4 hodiny?


Pro mnohé může být tato informace velkým překvapením. Nezapomínejte, že králíček je živý tvor, který původně běhával po loukách a polích. Tato potřeba mu zůstala. Pokud nemůžete králíčkovi tolik času mimo klec umožnit, tak si ho raději nepořizujte. Zavřený v kleci by se trápil a nikdy by si takto k vám nevytvořil vřelý vztah, kdy by se nechal hladit a chovat.

Pokud toto nejstech schopni akceptovat, tak si raději pořiďte rybičky. Nezapomínejte ale, že i rybičky potřebuji vaši péči.

Další informace ZDE
Zakrslý králíček

Kolik času můžete teddy králíkovi věnovat?

Pokud máte v úmyslu pořídit si zakrslého králíka, zamyslete se především nad tím, zda na něho budete mít čas a prostor. Je pravda, že chov králíka není náročný na prostor a klimatické prostředí bytu. Nedávejte však klec s králíkem do průvanu nebo k topení. I když si mnozí myslí, že králíček je hloupý, není tomu tak. Jde o poměrně inteligentní zvíře, které potřebuje vaši pozornost. Pokud se mu budete každý den věnovat, dokáže se hodně naučit. Důležité jsou základní hygienické návyky, králík si je dokáže osvojit a vykonávat svou potřebu jen v kleci nebo v bedýnce. Hodně na něho mluvte a oslovujte jej jménem, po čase bude na své jméno reagovat. S králíkem se můžete mazlit, hrát si s ním nebo ho i venčit.

Chcete pořídit zakrslého králička svým dětem? V tomto případě je potřeba si uvědomit, že převážná péče o něj bude na vás a budete za něj zodpovědní. Velmi malým dětem králíčka nekupujte.

Králíka si neberte k sobě do místnosti, kde spíte. Důvod je jednoduchý, tato zvířata jsou hodně aktivní v noci, králičí dupání by vás mohlo hodně rušit. Obecně lze říci, že králík patří mezi velmi oblíbené domácí mazlíčky, které oceníme v případě, že máme malé děti. Nemusíte řešit venčení, králíci jsou tiší, nevyžadují až tolik pozornosti a jde navíc o poměrně čistotné zvíře.

Zakrslý králík potřebuje více času

Králík by měl denně běhat až několik hodin, čím více, tím lépe. Nenechávejte ho zavřeného v kleci několik dní bez možnosti proběhnutí. Naopak se snažte věnovat se mu alespoň dvě hodiny denně. Pokud máte děti, které chodí ze školy dřív, péči o zvíře si rozdělte. Ideální je, když mu necháte otevřené dveře do klece, aby se mohl kdykoliv vrátit, najíst či napít. Jestliže máte zahradu, vyrobte svému mazlíčkovi výběh nebo mu pořiďte speciální kšíry a můžete ho venčit. Samozřejmě jen za předpokladu příznivého počasí, králík není pes.

A ještě jedna důležitá věc, na kterou byste neměli zapomínat. Když budete potřebovat odjet na dovolenou, budete muset řešit, kdo se vám o králíka postará.

Důkladně si promyslete, než si králíčka pořídíte!