Časová náročnost chovu andulek

Rádi byste si pořídili domácího mazlíčka, ale nemáte příliš mnoho času na pravidelné venčení? Bydlíte v panelovém bytě a chcete veselého společníka, který na vás bude vždy s láskou čekat, až přijdete z práce? Pořiďte si andulku. Andulky vlnkované jsou velmi aktivní, společenské a poměrně nenáročné. Nenáročnost však neznamená, že se andulce nebudete věnovat. Každé zvíře bude vyžadovat vaši pozornost a andulka není výjimkou. Navíc čím více času s ní strávíte a čím častěji na ni budete mluvit, tím větší zábavu s ní zažijete.

S andulkou můžete zažít mnoho legrace

Rozhodnete-li si pořídit andulku, pak vězte, že jde o velmi zábavné a společenské zvíře. Na druhou stranu andulka není náročná, klidně na vás počká, až se vrátíte večer z práce, nevyžaduje venčení, i když z klece byste ji určitě pouštět měli. Andulce se můžete věnovat v podstatě tak, jak vám čas dovolí. Pokud je v domácnosti více členů, střídejte se a ptáčkovi dopřejte pozornost a také možnost proletět se.

Andulky fascinují drobné předměty, například kulička. Nechte koulet kuličku po stole a sledujte svou andulku, co udělá. Některé andulky si s kuličkou začnou velmi intenzívně hrát. K zabavení ptáčka poslouží i obyčejný papír, do kterého mohou klovat, skvělé jsou také plastové kroužky. Ochočíte-li si andulku, můžete ji nechávat mimo klec prakticky kdykoliv budete doma. Bude vám sedět na rameni, asistovat vám u večeře.

Andulky se poměrně snadno naučí mluvit. Jejich mluva není tak intenzivní, jako například u Žaka, přesto si s ní můžete pěkně „popovídat“. To ocení zejména lidé žijící sami. Musíte na ni hodně často mluvit a nejlépe v jednoduchých větách. Hodně často ji oslovujte jménem, andulky pak rády opakují své jméno.

Dopřejte andulce zábavu také v kleci

Pokud nemáte na andulku dostatek času, zejména pak ve všední dny, dopřejte jí možnost zábavy alespoň v kleci. Nemusíte kupovat žádné drahé hračky, andulka si vystačí s bidélky, skvělé jsou již výše zmíněné plastové kroužky, zrcátko, ve kterém se bude vzhlížet s myšlenkou, že našla kamaráda. Oblíbenou zábavu představuje také žebříček a například rolnička. Klec nechávejte na místě, kde na vás bude dobře vidět, ale zároveň nesmí být v průvanu ani u topení.

Když je venku hezky a jste s rodinou na zahradu, můžete vzít andulku samozřejmě i s klecí ven také. Dejte ji tam, kde nepraží slunce, ale není ani velká zima. Andulka svým zpěvem začne komunikovat s ostatními ptáky a zároveň bude ve vaší blízkosti. Dopřejte své opeřené kamarádce jedinečné zážitky. Jak vidíte, tento papoušek toho opravdu moc nepotřebujete, nejspokojenější bude ve vaší blízkosti.


Ostatní čtou

Jak zaplatit u veterináře a nezruinovat rodinný rozpočet?

Několik informací o platbách u veterináře a tip jak si naspořit na nečekané výdaje.

Nejste často doma a chcete kočku? Dobře to zvažte!

Mnozí mají za to, že kočka si vystačí sama a člověka v podstatě nepotřebuje. Omyl!

Víte kolik vás bude stát kočka za měsíc?

Ačkoliv se budoucí majitelé často domnívají, že kočka nestojí mnoho, tak je dobré si ujasnit jaké výdaje vás čekají.